ماما بارداری

ماما بارداری
0 ۳۲۱

وظایف ماما

ماما بارداری – ماماها متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که مجموعه ای از خدمات مراقبت های بهداشتی از جمله معاینه زنان، مشاوره پیشگیری از بارداری، نسخه ها و مراقبت های بارداری و زایمان برای زنان ارائه می دهند. ارائه مراقبت های تخصصی در حین زایمان و بعد از تولد، تخصصی است که آنها را منحصر به فرد می کند. ماماها اغلب به عنوان یک گزینه با کیفیت و اقتصادی برای مراقبت از زایمان عمل می کنند.

ماماها چه خدماتی ارائه می دهند؟

خدمات آنها به گواهینامه و مجوز هایشان بستگی دارد. به دلیل دارا بودن مجوز اضافی در پرستاری، یک پرستار- ماما می تواند جامع ترین مجموعه خدمات مراقبت های بهداشتی را به زنان ارائه دهد.

این خدمات شامل معاینات سالانه زنان، تنظیم خانواده و مراقبت های قبل از بارداری، مراقبت های دوران بارداری، حمایت از مادران در هنگام بارداری و زایمان ، مراقبت از نوزاد و مدیریت یائسگی است. ماماها عموماً آموزش‌های مرتبط با باروری، تغذیه، ورزش، پیشگیری از بارداری، سلامت بارداری، شیردهی و مراقبت صحیح از نوزاد را ارائه می دهند.

به نقل از کالج پرستاری- مامایی ایالات متحده، مزایای دریافت مراقبت های مامایی عبارتند از:

 • کاهش احتمال نیاز به سزارین
 • کاهش نرخ القا و به تاخیر انداختن زایمان
 • کاهش استفاده از بی حسی موضعی
 • کاهش میزان مرگ و میر نوزادان
 • کاهش خطر زایمان زودرس
 • کاهش پارگی درجه سوم و چهارم ناحیه پرینه
 • هزینه های کمتر هم برای مشتریان و هم برای بیمه گذاران
 • افزایش احتمال شیردهی مطلوب پس از تولد
 • بهبود کیفیت مراقبت از مادر و نوزاد

 

چند نوع ماما وجود دارد؟

ماماها ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی واجد شرایطی هستند که آموزش های جامعی دریافت می کنند و برای دریافت گواهی باید یک آزمون را پشت سر بگذارند.

 • ماما-پرستار دارای گواهی معتبر (CNM): مامایی آموزش دیده و دارای مجوز در زمینه پرستاری و مامایی. پرستاران ماما باید دارای مدرک BSN (لیسانس علوم پرستاری) از یک موسسه معتبر باشند و سپس مدرک پیشرفته (مدرک کارشناسی ارشد) را در مامایی دنبال کنند. CNM ها توسط کالج پرستار-ماماهای آمریکا تایید شده اند.
 • مامای دارای گواهی معتبر(CM): فردی که در مامایی آموزش دیده و دارای گواهینامه است. ماماهای مجاز باید حداقل دارای مدرک لیسانس از یک موسسه معتبر باشند. آنها همچنین توسط کالج پرستاری-ماماهای آمریکا تایید شده اند.
 • مامای حرفه ای دارای گواهی معتبر (CPM): فردی که در زمینه مامایی آموزش دیده و استانداردهای ثبت ماماهای آمریکای شمالی را دارا است. سوابق تحصیلی متعدد برای تبدیل شدن به CPM شناخته شده است.
 • مامایی با آموزش مستقیم (DEM): یک فرد مستقل که در زمینه مامایی از طریق منابع مختلف آموزش دیده است که ممکن است شامل کارآموزی، خودآموزی، مدرسه مامایی، یا برنامه کالج/دانشگاه باشد.
 • مامای غیرمتخصص: فردی که گواهینامه یا مجوز مامایی را ندارد، اما آموزش های غیررسمی را از طریق خودآموزی یا کارآموزی دیده است.

ماما ها کجا به فعالیت حرفه‌ای اشتغال می یابند ؟

ماماها معتقدند که زایمان طبیعی را تا حد امکان تسهیل می کنند. بر این اساس، دریافت کمک از ماما در یک مرکز زایمان خصوصی و یا در خانه خود فرد، امری معمول است. ماماها به دلیل حرفه ای بودن و تخصص خود، اغلب بخشی از تیم زایمان مرتبط با یک بیمارستان محلی هستند.

شما چه در خانه یا یک مرکز زایمان و یا در بیمارستان زایمان کنید می توانید انتخاب کنید که از خدمات آنها بهره ببرید

آیا با مراجعه به ماما نگرانی وجود دارد؟

ماماها به طور معمول با متخصصان زنان و زایمان، پریناتولوژیست ها و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت می کنند و در صورت بروز عوارض، زنان را به متخصصان پزشکی مناسب ارجاع می دهند.

اگر زنی حاملگی پرخطر دارد و/یا اگر عوارضی پیش‌بینی می‌شود، توصیه می‌شود بیمارستانی را انتخاب کنید که دسترسی راحت‌تری به متخصصان زنان و زایمان، پریناتولوژیست‌ها و سایر متخصصان آموزش دیده برای رسیدگی به عوارضی که مادر یا نوزاد را درگیر می‌کنند، داشته باشد.

برخی از خدمات مرکز مشاوره مامایی و زنان فریده سعیدی عبارت اند از  تعیین جنسیت و تعیین جنسیت قبل از بارداری و زایمان با مامای همراه و فریده سعیدی و کلاس بارداری غرب تهران و ماما خوب غرب تهران و ماما غرب تهران و مامای همراه و مامای همراه خصوصی و تعیین جنسیت پسر و ….

 

 

منبع americanpregnancy

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین