ماما در تهران

ماما در تهران
0 ۴۳۴

ماماها چه کار می کنند؟

ماما در تهران – ماما یک متخصص بهداشت است که برای حمایت و مراقبت از زنان در دوران بارداری، زایمان و بعد از تولد آموزش دیده است. آنها به شما کمک می کنند تا در دوران بارداری سالم بمانید و در صورت عدم بروز عوارض، با مداخله اندک زایمان کنید. ماماها همچنین در چند هفته اول پس از تولد از شما و کودکتان مراقبت می کنند.

ماما کیست؟

به طور سنتی، ماماها پرستارانی بودند که آموزش‌های اضافی می‌دیدند. اکنون، ماماها می توانند با گذراندن یک مدرک دانشگاهی 3 ساله بدون نیاز به تحصیل در رشته پرستاری واجد شرایط شوند.

برخی از آنها صلاحیت های اضافی دارند و می توانند داروهای خاصی را تجویز کنند یا به صورت خصوصی کار کنند.

ماماها کجا کار می کنند؟

ماماها در بسیاری از محیط‌ها، از جمله واحدهای زایمان بیمارستان، مراکز زایمان، اتاق‌های مشاوره متخصص زنان و زایمان، گروه‌های مامایی، مراکز بهداشت اجتماعی و در خانه‌های شخصی فعالیت می‌کنند. جایی که ماما را می بینید بستگی به محل و نحوه زایمان شما دارد.

اگر در یک منطقه روستایی یا دورافتاده زندگی می کنید، ممکن است انتخاب محل زایمان شما محدود باشد. ممکن است به یک ماما (یا پزشک) در یک مرکز بهداشت محلی مراجعه کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برای زایمان به بیمارستانی با واحد زایمان بروید.

برای مراقبت های مامایی تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان خصوصی و یا برای یک مامای خصوصی هزینه ای پرداخت خواهید کرد. اما اکثر ماماهای خصوصی به عنوان ارائه دهندگان خدمات درمانی ثبت شده اند، بنابراین ممکن است از طریق بیمه تخفیف دریافت کنید. در غیر این صورت، ممکن است از بیمه سلامت خصوصی خود تخفیف دریافت کنید.

نقش ماما در دوران بارداری

اگر قصد زایمان در یک واحد عمومی زایمان را دارید، ماما ها بیشتر مراقبت های دوران بارداری شما را بر عهده خواهند گرفت. همچنین ممکن است در طول قرار ملاقات خود با یک متخصص زنان و زایمان، به یک ماما مراجعه کنید. اگر قصد زایمان برنامه ریزی شده در خانه دارید، احتمالاً در طول بارداری خود همان ماما (یا یک تیم کوچک) با شما در ارتباط خواهند بود.

مامای شما معمولا:

 • سلامت، رشد و وضعیت کودک شما را بررسی می کند.
 • در مورد رزرو بیمارستان و آزمایش ها و بررسی های معمول، به شما مشاوره و کمک می دهد.
 • به شما حمایت و راهنمایی می رساند
 • به شما کمک می کند تا برای زایمان و بعد از آن آماده شوید

نقش ماما در هنگام زایمان و تولد

ماماها در حین زایمان و تولد از شما حمایت خواهند کرد. آنها می توانند:

 • به شما اطلاعات علمی، تشویق و حمایت عاطفی برسانند
 • پیشرفت شما را زیر نظر داشته باشند و راهبردهایی را برای کمک به زایمان پیشنهاد دهند
 • ضربان قلب نوزاد و سایر علائم را کنترل کنند
 • در صورت نیاز برای شما دارو های مسکن تجویز کنند یا از پزشک بخواهند که مسکن تجویز کند
 • در صورت نیاز مراقبت های پزشکی بیشتر برای شما ترتیب دهند

اگر زایمان بدون عارضه در یک بیمارستان دولتی یا مرکز زایمان داشته باشید، مامای شما معمولاً در حین زایمان و تولد نوزاد به شما کمک می کند. ممکن است در تمام طول زایمان خود مامای ثابتی نداشته باشید. در صورت وجود عوارض در حین زایمان می توان به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

در یک بیمارستان خصوصی، مامای شما پزشک متخصص زنان و زایمان شما را در مورد پیشرفت شما به‌روزرسانی می‌کند و او را برای زایمان فرا می‌خواند.

اگر زایمان در خانه را انتخاب کرده اید، زایمان شما را ماما مدیریت خواهد کرد. در صورت بروز عوارضی که نیاز به مداخله پزشکی دارند، ممکن است لازم باشد با آمبولانس تماس بگیرند تا شما را به بیمارستان ببرند.

ماماها نمی توانند بیحسی اپیدورال بدهند. این کار فقط در بیمارستان توسط متخصص بیهوشی انجام می شود.

بعد از تولد نوزاد شما

ماما بلافاصله پس از زایمان، از شما و نوزادتان مراقبت خواهد کرد. ماما یا پزشک شما بررسی خواهد کرد که آیا خون زیادی از دست داده اید یا نیاز به بخیه دارید.

ماماها مراقبت های پس از زایمان را در بیمارستان ارائه می دهند، از جمله:

 • کمک به شما در شیردهی و نگه داشتن نوزادتان
 • نحوه حمام کردن نوزاد و تعویض پوشک را به شما آموزش می دهد
 • تسکین درد در صورت نیاز (یا مشاوره دادن به پزشک برای ارائه آن)
 • انجام برخی آزمایش های بهداشتی معمول، مانند غربالگری نوزاد

وقتی به خانه می روید، ممکن است یک ماما در خانه شما را ملاقات کند.

پس از زایمان در خانه، ماما معمولاً برای چند روز اول، روزانه به شما مراجعه می کند. برخی از ماماها نیز برای مشاوره تلفنی در چند هفته اول در دسترس خواهند بود.

پرستاران محلی بهداشت کودک (که بسیاری از آن‌ ها ماما هستند) نیز می توانند در طول رشد فرزندتان به طور منظم در خانه به ملاقات شما بیایند و به شما یاری برسانند.

برخی از خدمات مرکز مشاوره مامایی و زنان فریده سعیدی عبارت اند از  تعیین جنسیت و تعیین جنسیت قبل از بارداری و زایمان با مامای همراه و فریده سعیدی و کلاس بارداری غرب تهران و ماما خوب غرب تهران و ماما غرب تهران و مامای همراه و مامای همراه خصوصی و تعیین جنسیت پسر و ….

منبع pregnancybirthbaby

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین