آیا می توانم رژیم غذایی خود را برای پسردار شدن تغییر دهم ؟

آیا می توانم رژیم غذایی خود را برای پسردار شدن تغییر دهم ؟
0 ۵۲۷

آیا شنیده اید که تغییر رژیم غذایی ممکن است کمک کند؟

رژیم غذایی مناسب برای پسردار شدن – هیچ مدرک ثابت شده ای مبنی بر این که رژیم غذایی خاص بتواند در تعیین جنسیت فرزند تاثیر داشته باشد ، وجود ندارد. طبق گفته کلینیک مایو، “به طور معمول ، یک زوج نمی توانند روی جنسیت کودک خود تاثیر بگذارند.”

اما برخی از افراد وجود دارند که خلاف این را باور دارند. در اینجا، نگاهی به نظریه ها و شواهد آنها می اندازیم و ایده های آنها را بررسی می کنیم.

افزایش شانس پسر دار شدن ، با غذاهای قلیایی بیشتر

اگرچه هیچ مدرک بالینی مبنی بر اینکه تغییر رژیم غذایی می تواند به پسردار شدن شما کمک کند وجود ندارد، اما تعداد زیادی از طرفداران داروهای سنتی و طبیعی وجود دارند که احساس می کنند می توانند این امکان را داشته باشند. یکی از محبوب ترین فرضیه هایی که توسط این افراد بیان می شود این است که بدن خود را قلیایی تر کنید!

این فرضیه ی اثبات نشده بیان می کند که افرادی که دارای محیط قلیایی (PH بالا) هستند، احتمال پسردار شدن بیشتری دارند. توصیه های این روش عبارتند از :

  • افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات تازه
  • افزایش مصرف غذاهای حاوی پتاسیم مانند موز، سالمون، آووکادو
  • افزایش مصرف مواد غذایی با خاصیت قلیایی بالا، مانند مرکبات، سبزیجات ریشه دار، آجیل
  • اجتناب از مصرف محصولات لبنی

در حالی که هیچ مدرکی برای حمایت از این فرضیه وجود ندارد، افزودن میوه ها و سبزیجات تازه به رژیم غذایی شما برای بدن مفید است!

از طرف دیگر، اگر می خواهید فرزند دختری داشته باشید، این تئوری پیشنهاد می کند که اسیدیته بدن خود را افزایش دهید.

افزایش شانس پسر دار شدن با دریافت کالری بیشتر

مطالعه‌ای در سال 2008 روی 740 زن به این نتیجه رسید که وقتی مادر کالری دریافتی خود را افزایش داده و غلات صبحانه می‌خورد، احتمال پسر دار شدن او بیشتر است. محققان فرض کردند که این موضوع ، ممکن است به این دلیل باشد که سطوح بالاتر گلوکز خون به نفع پسردار شدن است.

با این حال، سرویس بهداشت ملی بریتانیا (NHS) بیان می‌کند که نتایج این مطالعه شامل موارد غیر دقیقی است که پیشنهاد می‌کند افزایش کالری دریافتی زنان و خوردن غلات صبحانه می‌تواند شانس پسردار شدن را افزایش دهد.

ترجیحات جنسیت بیولوژیک

افراد مختلف در مورد داشتن پسر یا دختر نظرات متفاوتی دارند. برای برخی از والدین، این در مورد متعادل کردن خانواده با فرزندان پسر و فرزندان دختر است. طبق نظرسنجی گالوپ در سال 2011، محبوب ترین دلایل برای تمایل به پسر دار شدن عبارتند از:

  • مردان می توانند بهتر با مردان ارتباط برقرار کنند و اشتراکات بیشتری داشته باشند (23 درصد)
  • پسرها می توانند نام خانوادگی خود را حفظ کنند (20 درصد)
  • پسران راحت تر بزرگ می شوند (17 درصد)

با استفاده از فناوری‌های تولیدمثلی مانند لقاح آزمایشگاهی (IVF)، ممکن است گزینه‌های پیشرفته‌ای مانند مرتب‌سازی اسپرم و غربالگری ژنتیکی قبل از کاشت برای افزایش شانس پسردار شدن داشته باشید. انتخاب جنسیت که به این روش انجام می شود، اکنون بسیار رایج تر از چند سال پیش است، زمانی که کریسی تیگن و جان لجند این کار را انجام دادند.

با این حال، این عمل دارای طیف گسترده ای از مفاهیم اخلاقی، مذهبی، قانونی و اجتماعی است و بحث برانگیز تلقی می شود. اگر IVF انجام می دهید و این گزینه را دارید، به خاطر داشته باشید که این لزوما یک تصمیم صرفا پزشکی نیست.

ارتباط بین باروری و رژیم غذایی

برای باردار شدن برنامه ریزی می کنید؟ شاید شنیده باشید که برخی رژیم های غذایی می توانند بر باروری تأثیر بگذارند.

مطالعاتی در مورد رابطه رژیم غذایی با باروری انجام شده است، اما این مطالعات فاقد جزئیاتی هستند که برای افرادی که قصد باردار شدن دارند ، مفید واقع شوند. برای مثال، تاثیر مثبت ویتامین ها و مواد معدنی مانند اسید فولیک، اسید چرب امگا و ویتامین B12 بر باروری به اثبات رسیده، اما مشخص نیست که چه مقدار از این مکمل ها باید توسط افراد مصرف شود.

چه برای مردان و چه برای زنان ، خوب است که رژیم غذایی سالم داشته باشند، چه قصد بارداریداشته باشند یا نه. ویتامین های دوران بارداری ( مانند ویتامین B12 و اسید فولیک ) در حال حاضر به طور معمول برای افرادی که سعی در باردار شدن دارند ، توصیه می شود.

کلام آخر  رژیم غذایی خود را برای پسردار شدن

تمایل به داشتن فرزندی با جنسیت خاص ، اغلب با پیشنهاداتی مواجه می شود که از نظر بالینی ثابت نشده است، مانند استفاده از رژیم های غذایی خاص برای افزایش شانس دختردار شدن یا پسردار شدن. با این حال، هیچ مدرک علمی دال بر کارکرد آن وجود ندارد.

اگر تمایل به داشتن فرزند پسر دارید ، با پزشکتان در مورد امیدهای خود صحبت کنید. پزشک ممکن است یک یا دو پیشنهاد داشته باشد ، و مهمتر از همه، توصیه ها و راهکار هایی در جهت کمک به شما ، برای داشتن یک نوزاد سالم و شاد خواهند داشت، خواه پسر باشد یا دختر. رژیم غذایی مناسب برای پسردار شدن

 

منبع healthline

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین